• O škole

Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Petra a Pavla v Belej nad Cirochou sa stala na základe Zriaďovacej listiny: Rímskokatolícka Cirkev Arcibiskupstvo  Košice od 1.9.2004 školou s právnou subjektivitou. V tomto školskom roku škola začína vzdelávanie v 1. a 5. ročníku podľa Školského vzdelávacieho programu s názvom Otvorená škola.

Výchovno-vzdelávaciu činnosť  budeme smerovať k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy.

Cieľom našej školy je popri kvalitnom vzdelaní porovnateľnom so štátnymi školami rovnakého typu poskytovať žiakom ich zodpovednú výchovu v duchu kresťanskej viery a morálky a tak pre spoločnosť vychovať vzdelaných ľudí s jasnou duchovnou orientáciou. Ide o rozvoj rozumových schopností žiaka, získavanie potrebných návykov v mravnej, estetickej, pracovnej a telesnej výchove, výchove ku kresťanskému plneniu povinností.

Chceme pripraviť človeka rozhľadeného, vytrvalého, schopného kooperovať a pracovať v tíme, schopného seba motivácie k celoživotnému vzdelávaniu.

Dosiahnuť zvýšenie gramotnosti v oblasti IKT žiakov v našej škole vyučovaním informatiky a využívaním počítačových učební aj v ostatných predmetoch.

Škola zabezpečí kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých žiakov. Posilníme vyučovanie cudzieho jazyka o dve hodiny týždenne.

V spolupráci s rodičmi žiakov vychovať pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí.

Dôležitým zdrojom výchovno-vzdelávacej práce je preventívny vzdelávací systém a hlavnou úlohou školy je cez kresťanskú výchovu viesť detí ku kvalitnému vzdelávaniu. Na konci života sa zbiera ovocie dobrých skutkov. Kto zasieva dobré skutky pozberá dobrú úrodu. Kto chce účinne pracovať musí mať v srdci lásku a v práci trpezlivosť.